Reference

"Při konzultaci s Lenkou cítím, že mluvím s člověkem, který díky osobním zkušenostem s psychickým trápením přesně chápe mé pocity a problémy. Přemýšlí o tom, co spolu probíráme a pomáhá mi najít co nejvhodnější řešení. Je velmi osvobozující najít takové porozumění."

Tomáš, 40

"Peer terapii Lenky Hladíkové mohu vřele doporučit. Skvělý přístup s pochopením. Pokud hledáte pomoc, jste na správném místě."

Dan, 31


"Lenka mě vždycky podpoří! Naslouchá a slyší! Dává mi smysl a sílu! Pomáhá mi najít sama sebe s obrovskou trpělivostí a něhou!"

Nicol, 25

Lenku jsem našla (našla mi ji vlastně moje mamka - já toho tehdy nebyla schopná) v době, kdy jsem v podstatě zanevřela na systém psychiatrické a psychologické pomoci u nás. Od 17 let se u mě projevovaly úzkosti a deprese. Moje problémy se stupňovaly, ačkoliv jsem se je snažila řešit - navštívila jsem 5 psychologů, u nichž jsem postrádala pochopení a lidský přístup...Jednou mě psycholožka utnula v půlce projevu s tím, že už musíme končit, nebylo to vůbec příjemné, záhy po odchodu se dostavila panika a úzkost, byla jsem zoufalá a smutná z toho, že si člověk, který by neměl ve svém postavení postrádat empatii, neuvědomuje, jaký dopad to na člověka může mít. Pak jsem našla LENKU...Když mi mamka předávala kontakt s hodinou, v kterou se mám dostavit, měla jsem smíšené pocity. Moc jsem chtěla a potřebovala pomoct, a stejně tak jsem věděla, že mi ji může poskytnout člověk, jež mě pochopí - věděla jsem, že Lenka má vlastní zkušenosti s léčbou, na druhou stranu... 'Co když si nesednem..?'Když máte za sebou tolik negativních zkušeností, přirozeně se jimi necháváte ovlivňovat. ALE! S Lenkou jsme si sedly na první dobrou. Při prvním kontaktu s ní jsem cítila klid a naprostou otevřenost. Těšila jsem se, a pokaždé se teď těším na další setkání. Od té doby se mi neskutečně ulevilo, dokážu už lépe reagovat na stresové situace, a když už nějaká přijde - například mám s někým konflikt, s nímž se mi těžko vyrovnává, řeknu si: 'Dobře, jak chceš, píšu si a všechno to povím Lence! :D 'Vždycky se u ní cítím bezpečně. Dveře se zavřou, vidím Lenku, a hned je všechno lepší :))Je to úžasná žena s mnoha životními zkušenostmi, s nimiž se sama učí pracovat a předává je dál. Navíc je ve svém názoru komplexní a objektivní, což rovněž každý neumí. Její práce je pro lidi s dušením onemocněním velkým přínosem. NA ZÁVĚR. Jednou jsem jí na sezení řekla: 'Když s vámi mluvím, mám pocit jako kdybych byla v lese u vodopádu, ze kterého prýští léčivá voda... já vstupuju do toho vodopádu a pociťuji úlevu, klid a blahodárnost.' Protože pocit.

Lucie, 25

S oblibou říkám: "Jsou jen dvě místa, kam musíme všichni: smrt a terapie."

Na Lenky konzultace mě přivedlo několik oblastí v mém chování, kterým jsem nerozuměl a chtěl jsem je posunout vpřed. Na víc než polovinu témat, které jsem si přinesl jsem dostal odpověď, vhled, již na prvním sezení. Z tohoto důvodu si myslím, že vhled kvalifikované osoby do vlastního uvažování (vč. reflexe), je něčím nenahraditelným. Popis problému, a jeho pochopení v souvislostech, je často polovinou celého řešení.

Uzdravení samotné je samozřejmě na delší dobu a pouhé jedno sezení nevyřeší vše. Ale každá cesta začíná prvním krokem. Na sezeních s Lenkou se mi podařilo lépe pochopit sám sebe, uspořádat si myšlenky, vztahy, nápady a v neposlední řadě se mi podařilo získat odvahu a nastartovat projekty, které jsem chtěl dělat už dávno. Za mě jednoznačně 100 bodů!

Ota, 36

"Terapie s Lenkou mi přinášejí úlevu, porozumění i sílu mé problémy řešit. Dostávám se s ní do hloubky potíží, odkrýváme dávno zapomenuté a poznávám, jak je důležité problémy správně rozklíčovat a dále terapeuticky řešit. Lenka mi pomáhá hledat cesty z různých zapeklitých situací a obrovsky mě podporuje na mé cestě za zdravějším a sebevědomějším životem."

Karolína, 36